logo

Design proces a koncept

Návrh prebieha v úzkej spolupráci s lokálnymi skateboardistami, zástupcami mesta a zohľadňuje potreby ľudí žijúcich v tesnej blízkosti planovaného diela. Z ich potrieb a reálných možností tak vzíde finálny návrh dizajnu skateparku. Veľmi radi do dizajnu zakomponujeme prvky lokálnej architektúry a histórie. K návrhu sa vyjadrujú viacerí členovia nášho olympíjskeho tímu.

Dizajn každého skateparku je jedinečný a rešpektuje prianie klienta, potreby lokálnych skateboardistov a históriu miesta. Sme radi, ak je skatepark otvorenou súčasťou verejného priestoru voľne prístupný pre všetkých, ak nie je oplotený a nachádza sa v blízkosti školy, alebo iných športovísk. Je fajn, ak je osvetlený, má toalety a zázemie pre príjemné trávenie voľného času.

Kvalitatívny štandard

Naša spoločnosť poskytuje najvyšší kvalitatívny štandard totožný s krajinami ako Nórsko, Švajčiarsko, alebo Nemecko:

Betón triedy min. C30/37, drvená 8mm frakcia pre prekážky a 16mm pre podlahy. Minimálne 300kg cementu, alebo iného spojiva v každom metri kubickom. Hrúbka betónu minimálne 12cm. Každý kus pohľadového betónu ukončený edgerom – veľkosť 3mm v rámci skateparku a min. 6mm na vonkajšom obvode. Betónové prímesy ako popolček, kremičitý úlet, superplastifikátory, alebo prevzdušňovacie prísady zaručujú dlhšiu životnosť nami postaveného diela a odolnosť voči vode, soliam a iným chemikáliám. Jednotný finish betónových povrchov vrátane vertikálnych častí pohľadového betónu. Technika striekania betónu shotcrete pre vysoké rádiusové prekážky. Používanie farebných prísad do betónu. Steel trowel finish najvyššej A triedy. Podlahy sa hladia strojovo.

Minimálne 8mm hrubá betonárska oceľ minimáne 4cm od povrchu z každej strany. 120cm dlhé roxory každých 50cm spájajúce jednotlivé betónové bloky medzi sebou. Špeciálne kanalizačný poklop vlastnej výroby z nerezu.

Certifikáty a povolenia

Správne postavený skatepark si vyžaduje mimimálnu údržbu. Skatepark nemá na rozdiel od detských ihrísk certifikát. Kvalitatívne certifikáty použitých materiálov sú jediné certifikáty, ktoré Vám s radosťou poskytneme.

Skatepark, tak ako akákoľvek iná stavba, vyžaduje kvalitne spracovanú projektovú dokumentáciu a všetky povolenia dotknutých úradov.

Výstavba

Proces výstavby je pomerne rýchly proces prípravy, betónovania a úpravy okolia. V našom medzinárodnom tíme sú iba aktívni skateboardisti, z ktorých viacerí majú medzinárodné skúsenosti so stavaním skateparkov. Tým je zaručená vysoká kvalita spracovania betónových povrchov.

Rozdiel medzi svetovou kvalitou a obyčajným skateparkom je v detailoch a správnom usporiadaní prvkov. Častokrát sa stane, že sa v projekte nachádzajú menšie nezrovnalosti, ktoré sa v reále ukážu ako nezmyselné. Preto je správne, ak má zhotoviteľ po dohode s architektom možnosť mierne upraviť projekt, poposúvať jednotlivé prvky, zmeniť ich výšku, alebo tvar tak, aby sme Vám priniesli kvalitu, ktorá je štandardom vo vyspelých skateboardových krajinách.

Školy

Každá škola potrebuje skatepark. V súvislosti s uvedením skateboardingu na olympíjských hrách sa otvárajú nové možnosti. Vznikajú olympíjske centrá, skateboardové školy a gymnáziá. Legislatíva na Slovensku dovoľuje školám zapojiť skateboarding do vyučovania telesnej výchovy. Koncept otvorenej školy je premena jej spoločenského postavenia ako centra vzdelávania, športu a kultúry. Snaží sa priblížiť školu širokej verejnosti. Výstavba skateparkov v školách je tak ideálnym spôsobom ako spríjemniť školský areál, alebo širšie okolie školy.